Follow by Email

הטיות קוגניטיביות ללוטו Cognitive biases israel lottery

מוקדם יותר השבוע, התראיין לעיתון מטרו לפסיכולוגיה של קריאה מפעל הפיס. הקורא מאמר זה יש לו עקיצה סרקסטית מעט עלי:

"חיפשתי דרך הרכבת התחתית היום, עד למינוי, ושמתי לב תכונה של הגרלות. למעשה, על פי פרופ 'מארק גריפית'ס נוטינגהם טרנט האוניברסיטה, זה מזעזע משפט "פרופסור גריפית'ס הגרלות מאמין כי הם סוג של הימורים"

מהקשרם, הגדרת נראה קצת נדוש. אבל הנקודה שאני עיתונאי היה כי שחקני לוטו שאינם מאמינים כי רכישת כרטיס לוטו היא בעצם לימודי המשחק הראו כי אם תשאל את השחקנים לוטו "טהור" ( כלומר מי לשחק בלוטו ולא לעסוק בכל דרך אחרת של הימורים) אם אתה בטוח חלק גדול העונה בדרך כלל לא. שחקנים לוטו מתייחסים לעתים קרובות התנהגותם כלא יותר מאשר "רפרוף מזיק." מאז מעט מאוד אנשים לפתח בעיות בהגרלה שבועית או דו שבועי הוא תגובה הוגן ומדויק. שאר השחקנים של מפעל הפיס טוען כי הפעילות היא לא ממש סוג של הימור, כי הכסף הולך למטרות טובות (אשר בחלקו באותו זמן אמת) אינו מכחיש את העובדה זה משחק הלוטו הוא סוג של הימורים.


במשך השנים כתבתי מאמרים רבים וניירות על משחק הלוטו. בבלוג של היום, אני נסקור בקצרה כמה הטיות קוגניטיביות ללוטו ו היוריסטיקות שהוחלו למשחק בלוטו (לא כולל הפסיכולוגיה של כמעט תאונה, כי בדקתי בבלוג לעיל). האוריסטי מוגדר בדרך כלל "כללי אצבע" (כלומר, אם פשוט, ולאחר מכן "חוקים וערכים). יש היוריסטיות רבים (למשל, אשליה של שליטה, זמינות הטיה, ההטיה של עלויות שקועות, הטיה הייצוג, וכו ') אשר עשויים לסייע להסביר מדוע הגרלות הם כל כך מושך לקהל הרחב - . מעבר להיגיון הבסיסי לשחק בלוטו מציעה הזדמנות לזכות בסכום החיים המשתנה של הכסף (ב מיליון ליש"ט) במחיר נמוך (בדרך כלל 1 £) למרות היוריסטיות הבאות אינן רשימה ממצה, כדי לכלול את הטיות קוגניטיביות ללוטו היוריסטיקות, כי הם כנראה רלוונטיים יותר לפסיכולוגיה של הימורים בהגרלה:

אשליית השליטה: אלן לנגר, פסיכולוג אמריקאי ידוע מאוניברסיטת הרווארד, מגדיר את אשליית השליטה היא ציפייה להצלחה מאשר ההסתברות כי מטרת המנדט. בעיקרו של דבר, ההנחה היתה כי במספר מקומות אקראיים (למשל, קניית כרטיס לוטו), את התנאים הגורמים המעורבים בבחירה, השתתפות ידע ו / או לעורר התחרות על אשליה של שליטה לייצר מיומנויות הדרכה. תצפיות אלו אושרו במעבדה וניסויים טבעיים על בסיס הגדרה זו. לדוגמה, הזרע לנגר 1970, הניסויים הראו כי המשתתפים מכרו כרטיסי הגרלה לרכוש מראש במחיר גבוה יותר אם הם עצמם בחרו, במקום הצורך "מוקצה" כדי אדם אחר.

כוחות גמיש: הסמכויות הן עיוותים קוגניטיביים גמישים שבו השחקנים מייחסים את ההצלחה שלהם והכישורים שלהם וכישלונות בשל השפעה חיצונית. מחקר על ידי הפסיכולוג האמריקאי תומס Gilovich (אוניברסיטת קורנל) הראו כי השחקנים להפוך ההפסדים שלהם "הניצחון קרוב", ולבלות זמן רב יותר לדיון ההפסדים שלהם לנכות אותם, תוך חיזוק הניצחונות שלהם. פרופ Gilovich הראו גם כי השחקנים להראות דרך נפילה (כלומר, לא הופתע התוצאה של המשחק וצפוי לדווח לאחר האירוע חל).

הטיה הייצוג: עבודה קלאסית על הטיה הייצוג - ידי ישראל וארצות הברית הפסיכולוגים דניאל כהנמן ועמוס טברסקי - חל על דגימות אקראיות של נתונים וכאן אנשים מצפים למצוא הקשר בין מדגמים מייצגים של האוכלוסייה לבין האוכלוסייה עצמה. לדוגמה, כאשר הנבדקים מתבקשים ליצור רצף אקראי של הטלות מטבע מדומות נוטים לייצר רצפים שבהם שיעור של זנבות במגזר קצר קרוב יותר 0.5 מאשר סיכוי היה לחזות. מנגנון זה עשוי בהחלט להסביר את "הטעות השחקן" של (כלומר ציפייה כי ההסתברות לזכות עולה עם משך זמן של כמה הפסדים ניהול כמובן).

הטיית זמינות: הטיית זמינות מתרחשת כאשר אדם מעריך את ההסתברות להתרחשות סיכוי עושה שיקול דעת לגבי הקלות שבה הגורמים הרלוונטיים בא המוח. לגבי הגרלות, הזוכים הם בדרך כלל פרסום רב. שניהם נותנים את הרעיון ניצחונות הם רגילים תכופות, כאשר הם נדירים מאוד. מקרה או למשל הציג חזק יכול לעשות רושם.

הפער עלות אבודה: גורם נוסף עשוי להיות חשוב בהגרלה זו גם הצלחה כלכלית היא באמצעות עלויות שקועות (הידוע גם בשם התפיסה). מלכודת פירושה מחויבות למטרה, כי עדיין לא הגיע. הנחת היסוד היא להפוך את האדם מחויב הגורם או את המוצר בהקדם האפשרי. לאחר התחייבות עשוי, אופיו של שינויים בחשיבה. לניתוח סיבוב (במקרה זה, הקונה של כרטיסי לוטו), קשוב ומתחשב המצב צפוי להיות מינימלי. הגרלות יש יתרון גדול על פני צורות רבות אחרות של הימורים כי אנשים רבים בוחרים בדיוק את אותם מספרים כל שבוע. בבריטניה, לדיון עולה כי 67% מהאנשים בוחרים אותם מספרים כל שבוע. בסך הכל זה, הסקר עולה כי 30% בחרו המספרים הרגילים שלהם לאחר אקראיות ו 37% בחרו אותם מספרים כל שבוע על בסיס ימי הולדת, מספרי הבתים, מספרים אהובים, וכו 'אבל בלי פרטים כלשהם ניתנה על המאפיינים הדמוגרפיים של המשתתפים או גודל המדגם.

על ידי בחירה אותם מספרים כמו אדם יכול להיות "נתקעו". בכל שבוע, השחקן חושב שהם קרובים לניצחון. מי ינצח היום אי אפשר לחזות, אבל אם שחקן של הלוטו ומחליט להפסיק לצמצם את ההפסדים שלהם, הם עומדים בפני האפשרות של השבוע הבא, המספר יכול לגדול. השחקן נלכד במלכודת ולכן להגדיל את השבועות. לדברי הפסיכולוג ד"ר מייקל ווקר באוסטרליה, אנשים יכולים להגיע למצב שבו שבתון ניתן לקחת אלא אם כן ההסדרים עשויים כרטיס שבועי להסתיים ונכנס. תהליך של "השמנה" לא ידוע רק בתור "הטיה עלות אבודה", אבל זה אחרת "רגל בדלת" טכניקה.

אלה היוריסטיות הטיות לתת מושג על למה שחקנים לא לומדים מהפסדים קודמים שלה להסביר כביכול "לא רציונלי". עם זאת, היוריסטיות הטיות אין ערך מנבא. זה כמעט בלתי אפשרי לדעת אילו האוריסטי תחול במצב נתון וזה לא מן הנמנע כי אותו אדם באמצעות היוריסטיות שונות באותו מצב שוב ושוב.

http://isrlotto.blogspot.co.il/p/blog-page.html

חדשות לוטו אחרונות מהארץ

ISRLOTTO.BLOGSPOT.COM